Ne kímélje fogkeféjét!
- napi legalább két alkalommal 2-3 percig tisztítsa fogait, lehetőség szerint elektromos fogkefével
- ha fogorvosa javasolja, feltétlen használjon fogselymet, fogköztisztító kefét
- félévente, illetve panasz esetén azonnal keresse fel fogorvosát
- étkezés után, ha nem tud fogat mosni, használjon cukormentes rágógumit
- Így jó eséllyel számíthat egy életen át tartó saját fogazatra, egy egészséges mosolyra!
A szájápolás technikája:
A fogmosás megfelelő időtartama 4-6 perc, ettől talán csak a rendszeressége – naponta 2-szer – fontosabb. Nem mindegy azonban az sem, hogyan mozgatja a fogkefét. Egy megfelelő fogmosási technika rövid ismertetője következik!
Mindegyik technikára érvényes, hogy a fogkefét lazán tartsa, inkább csak masszírozza a fogakat, ne dörzsölje, sikálja!
A külső felszín:
Körkörös tisztítás: A fogak külső felszínén alkalmazható eljárás. Fontos, hogy ne csak a fogakat, hanem az ínyt is masszírozza a fogkefével, így az ínyszélről is biztosan el tudja tüntetni a lepedéket.
A belső felszín:
Sepregető mozgás: A fogak belső felszínének tisztítási módja.
Kivitelezése: A fogkefét az őrlőfogak területén helyezze az ínyszélre, innen indítsa a sepregető mozgást a fog rágófelszíne felé. Függőleges tisztítással a metszőfogak és a szemfogak (elülső 6 fog) belső felszínét mossa. A fogkefe mozgási iránya ekkor az ínytől a rágóélig tart.
A rágófelszín:
Körkörös vagy sikáló mozgással tisztítsa az őrlőfogak rágófelszínét, de ne feledje nem az erő számít. Ne nyomja rá fogaira túl erősen a fogkefét.
Szabad fogfelszínek:
Ne feledkezzen meg az utolsó fog szabad (foggal már nem érintkező) felszínéről sem, sőt ha foghiánya van a hiány melletti két szomszédos felszín is szabad fogfelszínnek minősül, ezeket is tisztítani kell. Ahogyan eléri, körbe kell mosni ezen felszíneket is.